אנו קבוצה של עובדות/ים סוציאליות/ים ופסיכולוגיות/ים בכירות/ים מהחברה הערבית אשר חברו יחד להקמת עמותת "אד'אר": פורום אנשי ונשות מקצוע למאבק בפשעי רצח נשים. אד'אר הינו פורום שהוקם על מנת להיאבק ברצח נשים על רקע מגדרי בחברה בכלל ובחברה הערבית בפרט, ובעיקר לתמוך בנשות ואנשי הטיפול הרבות/ים  נחשפות/ים  לאיומים ואלימות פיזית ולטראומה נפשית תוך כדי עבודתם ומתמודדות/ים עם אתגרים ייחודיים רבים.

מטרת העמותה היא בראש ובראשונה לתת מענה ותמיכה למצוקה היום-יומית של נשות ואנשי הטיפול והסיוע ולספק להם כלים מקצועיים וטיפוליים לבצע את עבודתם מול המציאות הקשה והייחודית לחברה הערבית בישראל.

 

היוזמה הראשונה מסוגה בישראל נוצרה בשנת 2011 בעקבות העלייה במקרי רצח נשים ונוכח תחושת אוזלת היד של נשות אנשי המקצוע השרויים בדילמה גדולה בשל הקושי העומד בפניהם לקיום מחויבותם המקצועית לסיוע והגנה על קורבנות האלימות, הבאות מתוך אותה קהילה וחברה שהם עצמם גדלו בה. אתגר זה מייצר אצל אנשי טיפול וסיוע רבים תחושת בדידות וחוסר אונים, דבר אשר מקשה עליהם להתמודד עם אחת המכות הקשות ביותר בחברה הערבית בפרט ובחברה הישראלית בכלל: רצח נשים על רקע מגדרי.

 

העמותה נוסדה ביוני 2016.

 

מטרות עמותת אד'אר:

 

טיפול בתופעת רצח נשים דרך "הטיפול במטפל/ת".

הקניית ידע, וכלים לאנשי ונשות מקצוע העבודה הסוציאלית, הפסיכולוגיה, החינוך, הייעוץ החינוכי ואנשי/ נשות מקצוע במערכת הבריאות, להתמודדות יומיומית ושוטפת עם האלימות ורצח נשים בחברה הערבית וזאת באמצעות הכשרות, ליווי והדרכות העוסקות/ים בטיפול בנושא אלימות מגדרית.

הכשרה בתחום "הערכת המסוכנות".

השמת אנשי ונשות מקצוע במרכז העשייה של העמותה וזה ע"י העצמתן/ם נפשית ומקצועית כדי שיוכלו לטפל באופן המקצועי ביותר בנשים מאוימות ברצח. זו היא הפעם ראשונה בה קמה עמותה שמאגדת נשות ואנשי מקצוע כאשר מטרתה היא לספק מענה לעובדות/ים סוציאליות/ים שעוסקות/ים בשטח בסוגייה כה קשה ומורכבת.

 אד'אר - היסטוריה

-

  • GENDER BASED VIOLENCE     PROFESSIONAL FORUM      DOMESTIC VIOLENCE       GBV    PROFESSIONAL SUPERVISION